Imprezy

zwarcie2009_plakat.jpg
Stowarzyszenie Pinokio poleca
Czwartek, 17 Marzec 2011 21:00

Stowarzyszenie Pinokio poleca największe Targi Pracy Pomorza Zachodniego, które odbędą się 11 kwietnia 2012 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji, przy ulicy Narutowicza 17 w Szczecinie.

Targi Pracy odbędą się już po raz ósmy. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, przybywa zarówno odwiedzających, jak i wystawców, organizacja jest coraz sprawniejsza i coraz więcej gości opuszcza halę targową z uśmiechem zadowolenia na twarzy. Poprzednie Targi odwiedziło szerokie rzesze osób w różnym wieku i o różnym wykształceniu. Mogły one osobiście zaprezentować się przed licznym gronem wystawców. Targi stanowią unikalną płaszczyznę komunikacji, pozwalając na nawiązanie bezpośredniego dialogu między obiema stronami rynku pracy.

 

Przedsięwzięcie to daje obecnym firmom sposobność nawiązania interesującej rywalizacji z konkurencyjnymi firmami w pozyskiwaniu wykwalifikowanych kadr oraz pozwalają zaistnieć w świadomości uczestników jako firma aktywna oraz otwarta na nowe wyzwania i trendy światowej gospodarki. Targi są także doskonałym sposobem promocji własnej marki wśród mieszkańców Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego, a dla odwiedzających stanowią miejsce pozwalające wybrać najbardziej satysfakcjonują ofertę aktywności zawodowej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.targipracy.szczecin.pl 

 
KONKURS: Do wygrania pinokowe koszulki!
Środa, 19 Styczeń 2011 13:29

Za nami całoroczne obchody 50-lecia Centrum Kultury Studenckiej Pinokio. Na dobre rozpoczęcie nowego półwiecza działalności zapraszamy Was do udziału w specjalnym konkursie. Do wygrania jest dziesięć jubileuszowych koszulek z limitowanej serii na 50-lecie Klubu.

Aby wejść w posiadanie Pinokiowej koszulki wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto wymyślił nazwę Pinokio? a odpowiedź wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Odpowiedź na pytanie znajdziecie na stronach e-Kroniki Pinokio www.kronikapinokio.pl
Zapraszamy do zabawy!

 
Monografia "Pinokio - 50 lat kultury studenckiej w Szczecinie"
Czwartek, 04 Listopad 2010 21:39

W 2010 roku przypada jubileusz 50-lecia działalności Centrum Kultury Studenckiej Pinokio. Z tej też okazji oddajemy w ręce Czytelników - byłych i przyszłych bywalców - monografię "Pinokio - 50 lat kultury studenckiej w Szczecinie", owoc wielomiesięcznych prac - wyszukiwania, segregowania, opisywania. Składamy również niniejszym serdeczne podziękowania na ręce wszystkich osób, które przyczyniły się do jej powstania.

Trochę w niej wspominków, nieco historii, odrobina samochwalstwa. Mamy nadzieję, że z przyjemnością zechcecie mieć ją na półce swej biblioteczki i jej lektura - dla absolwentów szczecińskich uczelni i bywalców klubu - będzie okazją do cofnięcia się w czasy piękne, bo czasy młodości. 

Jednocześnie głęboko ufamy, że niniejszy album, poza swoistą retrospekcją ostatnich pięciu dekad działalności, zachęci i zaktywizuje wielu młodych ludzi, obecnych i przyszłych studentów, do realizowania swoich pasji, pokaże, że MOŻNA. Bowiem w dobie wszechogarniającej popkultury i komercji warto tworzyć środowisko i miejsca sprzyjające uwalnianiu artystycznych talentów, miejsca dla oddolnych twórczych i kreatywnych inicjatyw.

Andrzej Ulhurski
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Klubu Studenckiego Pinokio

 
50 lat Pinokio
Środa, 17 Luty 2010 18:11

Niepowtarzalne, niezapominanie, pełne pozytywnych emocji. Choć z wieloletnią tradycją - wiecznie młode. Takie właśnie jest Centrum Kultury Studenckiej Pinokio, które w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Pinokio to jeden z dwóch najstarszych studenckich klubów w mieście, ważny ośrodek kultury. Na stałe wkomponował się w krajobraz miasta, stanowiąc ważny element jego historii. Klub studentów ZUT a wcześniej Politechniki Szczecińskiej, za czasów poprzedniego ustroju stanowił enklawę wolności i świeżej myśli. Przez lata był i nadal jest miejscem tworzenia ciekawych inicjatyw, spotkań, rozmów i zabaw. Na deskach Pinokio swoją twórczość prezentowało wiele znamienitych postaci. Był "stajnią" młodych zespołów rockowych. Z Pinokia wyszli m.in. muzycy zespołów Hey i Fire Birds. Klub w przeszłości trzykrotnie dostrzeżony został w perspektywie ogólnokrajowej, otrzymując nagrody dla najlepszego klubu studenckiego w Polsce. W tegorocznym rankingu miesięcznika ?Dlaczego znalazł się na 2. miejscu w kraju!

Stowarzyszenie Przyjaciół Klubu Studenckiego Pinokio - bezpośredni spadkobierca dorobku oraz tradycji Klubu i jednocześnie jej kontynuator, planuje szereg inicjatyw

  • Wydamy drukowaną monografię "Pinokio. 50 lat kultury studenckiej w Szczecinie". Barwny album z licznymi zdjęciami z niezapomnianych imprez, wspomnieniami obecnych oraz niegdysiejszych bywalców rozsianych dziś po całym świecie, czy refleksjami na temat kultury studenckiej.
  • Wpółpraca z Uniwersytetem Szczecińskim zaaowocowała tym, że dwie studentki piszą prace magisterskie poświęcone CKS Pinokio ("Działalność kulturotwórcza KS Pinokio w latach 1960-2010", oraz "Działalność popularyzatorsko-edukacyjna KS Pinokio w latach 1960-2010".)
  • W rocznicę 50-lecia CKS Pinokio (27 lutego 2010) wystartowała e-kronika Pinokio www.kronikapinokio.pl - portal internetowy, na którym znajdują się setki zdigitalizowanych materiałów multimedialnych, zdjęć, filmów. Planujemy stworzyć z portalu swoistą platformę sympatyków Klubu, miejsce wymiany myśli, wspomnień. 
  • We współpracy z władzami Klubu planujemy zorganizować uroczystą jubileuszową Galę.
  • Księga pamiątkowa z życzeniami dla CKS Pinokio na kolejnych 50-lat zostanie uroczyście wmurowana w specjalnie przygotowane miejsce, okraszona tablicą pamiątkową zwieńczy całoroczne obchody.

W promocję 50-lecia Pinokio zaangażowało się wiele znanych i lubianych osób reprezentujących szerokie spektrum środowisk. Współpracujemy m.in. z: aktorem Michałem Janickim, rysownikiem Henrykiem Sawką, animatorem kultury Wojciechem Hawryszukiem, rektorem ZUT prof. Włodzimierzem Kiernożyckim, czy dziennikarzem kulturalnym TVP Danielem Źródlewskim.

 
Witajcie wakacje!
Środa, 30 Czerwiec 2010 08:46

Sesja zakończona, indeks odpoczywa (w zależności od inwencji jego właściciela - w dziekanacie lub gdzieś w szufladzie oczekując na wrześniowy wzrost aktywności), a zatem czas na ostatnia przed wakacjami imprezę w Pinokiu . My również tam byliśmy, karty ICE i koszulki rozdaliśmy, można by rzec, parafrazując poetę.

Korzystając z tej radosnej okazji do wspólnego relaksu, przeprowadziliśmy zabawy na temat Kroniki Pinokia, a najaktywniejszych uczestników nagrodziliśmy specjalnymi okolicznościowymi koszulkami z limitowanej serii na 50-lecie Centrum Kultury Studenckiej Pinokio. I tutaj dobra wiadomość - nawet jeśli zabrakło Was na imprezie, cały czas macie szansę na te wyjątkowe koszulki! Zachęcamy wszystkich do włączenia się w odtwarzanie półwiecznej historii Klubu. Przysyłajcie archiwalnych zdjęć z opisami, historie zwykłe i niezwykłe. Autorzy najciekawszych wspomnień zostaną nagrodzeni jubileuszowymi koszulkami.  A warto się o nie postarać i osobiście się przekonać, jak doskonale komponują się z wakacyjną opalenizną.

Jednak wakacje, to nie tylko odpoczynek, woda i słońce. To również niestety zwiększona ilość wypadków. Gdy dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia, o uratowaniu życia lub zdrowia decydują minuty. Ratownicy najczęściej nie posiadają wtedy kluczowych informacji umożliwiających skuteczne udzielenie pomocy. Dlatego, chcąc się z Wami spotkać w niezmienionym gronie po wakacjach, wśród uczestników przedwakacyjnej imprezy w Pinokiu rozdaliśmy specjalne karty ICE (In Case of Emergency, czyli "w razie wypadku"), przekazane nam przez Biuro Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego (Urzędu Marszałkowskiego).

Mają one rozmiar dowodu osobistego i są powszechne w Europie. Pola karty zawierają miejsce na wpisanie imienia i nazwiska oraz dwóch numerów telefonicznych do osób, które należy powiadomić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Należy wybrać telefony tych osób, które będą mogły podać ratownikowi informację o stanie zdrowia osoby poszkodowanej. Na odwrocie należy umieścić dodatkowe informacje, np. o alergiach, przewlekłych chorobach, zażywaniu określonych leków oraz grupie krwi.

Zachęcamy wszystkim do noszenia takich kart i jednocześnie życzymy, aby nikomu się nie przydały. A więc pełnych wrażeń, ale jednocześnie bezpiecznych wakacji! I do zobaczenia w październiku!

 

 
Targi Pracy 2010
Niedziela, 18 Kwiecień 2010 18:24

14 kwietnia 2010 r. odbyła się V edycja Targów Pracy Pomorza Zachodniego. Stowarzyszenie Przyjaciół Klubu Studenckiego Pinokio było partnerem imprezy. Podczas Targów zaprezentowało się blisko 40 wystawców, przedstawicieli najróżniejszych branż, od ściśle technicznych, po oferujących pracę dla ekonomistów czy humanistów. Warto odnotować obecność instytucji, m.in. Wojska czy Straży Pożarnej. Wydarzeniu patronowało trzech Rektorów największych Uczelni w naszym mieście tj. US, ZUT i AM oraz Prezydent Miasta Szczecin. 

Kolejna edycja imprezy już za rok! Więcej o Targach Pracy na www.targipracy.szczecin.pl 

 

 
Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet
Piątek, 09 Kwiecień 2010 18:01

W dniach 9-11 kwietnia 2010 r. odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet organizowany przez Klub Uczelniany AZS ZUT. Rozgrywki prowadzone były na dwóch salach: Hala ZUT, ul. Tenisowa 33 oraz na Hali Towarzystwa Salezjańskiego, ul. Ku Słońcu 124, gdzie przez trzy dni zmagały się siatkarki z czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Drużyny walczyły o cztery miejsca premiowane awansem do ścisłego finału, który odbędzie się we Wrocławiu na przełomie kwietnia i maja 2010.

Stowarzyszenie Przyjaciół Klubu Studenckiego Pinokio wzięło udział w przedsięwzięciu w charakterze sponsora imprezy.

 


 

 

 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Środa, 04 Listopad 2009 17:15
W dniach 16 - 22 listopada 2009 w 88 państwach jednocześnie odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW).
 
 
Pod tym hasłem kryje się ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. Swobodny przepływ myśli, idei, pomysłów! Globalna burza mózgów, której celem jest opracowanie projektów, ponadnarodowe podzielenie się owymi, a następnie ich realizacja. W konsekwencji ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego.
 
W przygotowanie Tygodnia zaangażowały się m.in. Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, zachodniopomorskie uczelnie wyższe. W promocję idei Tygodnia, w ramach akcji "Znani z nami", aktywnie włączyły się znane, lubiane i cenione postacie świata nauki, rozrywki i mediów. W internetowej kampanii promocyjnej swoim wizerunkiem i autorytetem wspierają nas m.in. rysownik satyryk Henryk Sawka, aktor Michał Janicki, pływak złoty medalista Mateusz Sawrymowicz, wioślarz złoty medalista Marek Kolbowicz, wicemistrzyni w skoku o tyczce Monika Pyrek, aktorka i wokalistka Agnieszka Włodarczyk, satyryk Grzegorz Halama, szefowie regionalnych ośrodków Polskiego Radia oraz Gazety Wyborczej, rektorzy zachodniopomorskich uczelni i wielu innych.
 
Również mnogość planowanych przedsięwzięć w ramach zachodniopomorskiego tygodnia przedsiębiorczości zasługuje na uwagę. Ich lista oraz na bieżąco aktualizowane opisy znajdują się na stronie www.przedsiebiorczosc.szczecin.pl.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Razem twórzmy społeczeństwo XXI wieku. Społeczeństwo przedsiębiorcze.

 
List otwarty do Radnych Rady Miasta Szczecin
Czwartek, 21 Maj 2009 20:24

Publikujemy na naszej stronie treść otwartego listu z jakim zwróciliśmy się do radnych Miasta Szczecin, w sprawie nadania nazwy Pinokio nowobudowanemu rondu:

Szanowni Państwo,
z okazji przypadającego w przyszłym roku półwiecza istnienia Centrum Kultury Studenckiej Pinokio oraz planów budowy ronda u zbiegu ulic Sikorskiego i Ku Słońcu, zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie nadania nowo budowanemu rondu imienia Pinokia. 
Pinokio to jeden z dwóch najstarszych studenckich klubów w mieście, ważny ośrodek kultury. Na stałe wkomponował się w krajobraz miasta, stanowiąc ważny element jego historii. Za czasów poprzedniego ustroju stanowił enklawę wolności i świeżej myśli. Przez lata był i nadal jest miejscem tworzenia ciekawych inicjatyw, spotkań, rozmów i zabaw. Na deskach Pinokia swoją twórczość prezentowało wiele znamienitych postaci. Klub w przeszłości trzykrotnie dostrzeżony został w perspektywie ogólnokrajowej, otrzymując nagrody dla najlepszego klubu studenckiego w Polsce. Aktualna działalność Klubu w skali miesiąca przyciąga blisko 30 tys. gości.

Nadanie nowo budowanemu rondu imienia Pinokia niemal zbiegłoby się z pięćdziesiątą rocznicą powstania tego wyjątkowego miejsca i byłoby doskonałym uhonorowaniem jego półwiecznej działalności. Dodatkowym argumentem jest lokalizacja obiektu. Rondo znajdować się będzie w sąsiedztwie kompleksu osiedli akademickich (US i ZUT), jak i ok. 100 metrów 
od samego Klubu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6